Cart 0


Rozwijająca się coraz dynamiczniej metoda znakowania odzieży bezpośrednio ze specjalnej drukarki. Przy zachowaniu reżimu technologicznego można uzyskiwać efekty wydruku pełnokolorowego porównywalne z najlepszymi nadrukami sitodrukowymi i to już od 1 sztuki! Metoda dedykowana przede wszystkim do małych nakładów, do personalizowanych nadruków, radząca sobie nawet z nierównym podłożem (można np. zadrukować but typu trampek). Nadruk jest trwały, dobrze odwzorowujący projekt i przede wszystkim nie ma poważnych ograniczeń kolorystycznych. Ponadto są tu niskie tzw. koszty wejścia, co powoduje, że można zrobić bardzo efektowny nadruk nawet od 1 sztuki bez ryzyka ponoszenia znacznych kosztów przygotowalni, charakterystycznych np. w sitodruku.

Charakterystyka
doskonałe odwzorowanie projektu na produkcie
niskie koszty wejścia
brak ograniczeń kolorystycznych (w obrębie palety CMYK)
wysoka trwałość nadrukumożliwość druku na nierównym podłożu
przy niektórych ciemnych podłożach do pierwszego prania pozostaje lekko widoczny ślad tzw pretreatmentu (wstępnego przygotowania podłoża)
niektóre kolory z palety Pantone niemożliwe do uzyskania
wykres kosztów jest dosyć płaski w relacji do nakładu, co znaczy, że cena spada nieznacznie i powoduje, że dla dużych nakładów metoda jes